Perjetesia [Ese pershkruese ] | Maturanti Shqiptar

Sunday, May 12, 2013

Perjetesia [Ese pershkruese ]

Me detin lind dhe largohet dashuria. Me valet vijne iluzione qe me kalimin

e kohes mund te hollohen ne kripe, ashtu si dhimbja kur kthehet ne nje 

rrjedhe te heshtur dhe te hidhur me lote.

Aty ku jemi ti dhe une…duke krijuar skenen fantastike dhe te zakonshme te 

dy personave qe ndoshta duhen, qe nga shkolla ose ditet ne plazh.

Ti me dike, une me fantazmen tende. Gjithmone. 

E pathyeshme dhe e panjohur, publiku dhe laku klandestin qe vazhdon te 

lidhe shpirtin tone. Flladi eshte zeri tend ne veshin tim, muzika qe luhet 

brenda universit tend jane fjalet e mia.

Cfare mjerimi qe eshte, trillojme cdo dite vetem qe mos te degjojme zemren.

Qe te pretendojme qe e kaluam te shkuaren, gje qe I frikesohemi ne te 

tashmen. Per te vazhduar me jeten tone te rreme, te zgjidhur dhe te lumtur…
Lexo me shume...

No comments :

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Shkarko app Gjoba
per te kontrolluar
gjobat tuaja